Bieżące - www.nietkow.pl

Przejdź do treści
Aktualności

AKTUALNOŚCI - ważne informacje i aktualne wydarzenia w Nietkowie

WRZESIEŃ 2018

20.09.2018r.
Uroczystość otwarcia i poświęcenia kaplicy
Dzień 19 września 2018 roku zapisze się trwale w historii Nietkowa. Tego dnia na cmentarzu komunalnym w naszej miejscowości odbyła się uroczystość poświęcenia nowo wybudowanej kaplicy. Od środy wszystkie obrzędy pogrzebowe będą odprawiane w nowym obiekcie. Kaplica przy kościele przestaje pełnić swoją dotychczasową funkcję.
Przy pięknej pogodzie, z licznie przybyłymi mieszkańcami Nietkowa, w obecności Burmistrza Czerwieńska Piotra Iwanusa, Przewodniczącego Rady Miejskiej Leszka Jędrasa, radnych z Nietkowa i Pani Sołtys, ksiądz proboszcz Marek Kidoń dokonał poświęcenia nowej kaplicy. To ważne wydarzenie, bo od wielu lat zabiegaliśmy o budowę tego obiektu. Pięknie prezentuje się również nowe wyposażenie kaplicy, które zostało zakupione z datków mieszkańców Nietkowa, Borynia i Lasek. Ofiarność mieszkańców została spożytkowana w szczytnym celu. Wszystkim osobom zaangażowanym w budowę i wyposażenie kaplicy przekazujemy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności.

17.09.2018r.

Zakńczono akcję oczyszczenia z chwastów placu zabaw

14.09.2018r.

Co należy wrzucać do worków na odpady BIO

Przeróżne rzeczy można znaleźć w workach na BIO-odpady. Na prośbę firmy Tonsmeier zamieszczamy podstawowe informacje o tej frakcji odpadów. Do worków na odpady biodegradowalne należy wrzucać:
• resztki jarzyn, owoców i sałaty, kwiaty i inne odpady roślinne
• owoce cytrusowe, skorupy z jaj, obierki ziemniaczane, łuski z cebuli, skórki z owoców, łupiny z orzechów
• resztki żywności (także zepsute czy zagrzybione), resztki mięsa, kości, ości ryb
• fusy z kawy, filtry do kawy, torebki po zaparzonej herbacie
• resztki potraw w niewielkich ilościach typowych dla gospodarstwa domowego (np. stary chleb, makaron)
• resztki trawy po koszeniu, gałązki po przycinaniu żywopłotu, mech, liście, zielsko roślin, opadłe owoce
• wióry drewniane z surowego drewna, zabrudzone serwetki papierowe, papierowe ręczniki i chusteczki higieniczne
• części roślinne kwiatów doniczkowych
• tłuszcze jadalne w konsystencji stałej (dobrze owinięte w papier - gazety i torebki papierowe nadają się bardzo dobrze do opakowania odpadów biodegradowalnych, bo dobrze wchłaniają wilgoć).
Do worków na odpady biodegradowalne NIE NALEŻY WRZUCAĆ:
• pieluch, szkła, złomu metalowego, wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych, styropor (opakowań styropianowych) i resztek potraw z jadłodajni,
• kamieni, gruzu budowlanego, popiołu, zmiotki (piachu) z zamiatania ulic, zawartości worka odkurzacza, niedopałków papierosów
• bejcowanego lub lakierowanego drewna, tworzyw biologicznych z surowców odnawialnych (np. torebki biodegradowalne, bo rozkład biologiczny tych „bio-worków” trwa o wiele dłużej niż normalny proces kompostowania i nie są one do odróżnienia od normalnych worków plastikowych).
Mamy nadzieję, że te podstawowe informacje ułatwią mieszkańcom segregację odpadów w gospodarstwach domowych, a środowisko tylko na tym skorzysta.

12.09.2018r.

Zebranie mieszkańców sołectwa Nietków

Zebranie mieszkańców sołectwa Nietków odbędzie się w najbliższy piątek - 14 września - o godzinie 18:00 w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie. Porządek obrad przewiduje podjęcie niezbędnych uchwał dotyczących wydatków i realizacji zadań finansowanych z funduszu sołeckiego w przyszłym roku, a także drobnej zmiany dotyczącej funduszu sołeckiego na rok bieżący. Tradycyjnie będzie też możliwość zadawania pytań Burmistrzowi Czerwieńska w sprawach nurtujących mieszkańców. Ogłoszenia o zebraniu są już wywieszone w tablicach informacyjnych sołectwa.

Rada Sołecka rozpatrzyła pozytywnie wnioski mieszkańców ul. Ogrodowej, Krzywej i Strażackiej, ul. Kwiatowej i Osiedla Kościuszki 127 dotyczące wykonania dokumentacji projektowej tych ulic. W przyszłorocznych planach wydatków sołectwa te drogi będą miały wykonaną dokumentację projektową. Zapraszamy na zebranie.


09.09.2018r.

Imieniny księdza Grzegorza

08.09.2018r.

Podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali dzisiaj na placu zabaw!

05.09.2018r.
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Nietkowie
Przedwiośnie to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.
"W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu." - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.
W sobotę, 8 września, zapraszamy do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie będzie można usłyszeć fragmenty Przedwiośnia w formule wydarzenia czytelniczo-medialnego. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 11:00. Zachęcamy do licznego udziału.

03.09.2018r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

Dziś jest r.
Wróć do spisu treści