Bieżące - www.nietkow.pl

Przejdź do treści

AKTUALNOŚCI - ważne informacje i aktualne wydarzenia w Nietkowie

LISTOPAD 2019

19.11.2019r.
Jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego
W miniony piątek pary małżeńskie z Gminy Czerwieńsk obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego - Złote Gody. Wśród jubilatów były też małżeństwa z Nietkowa. W tym roku swój jubileusz Złotych Godów obchodzą: Danuta i Józef Warszawscy, Rozalia i Alojzy Zastawni oraz Maria i Józef Drzewieccy. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczał parom Burmistrz Czerwieńska Piotr Iwanus. Gratulacje składał również Krzysztof Smorąg, przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwieńsku. Nowa formuła obchodów Złotych Godów spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony jubilatów i ich rodzin. Przebieg uroczystości uświetnił występ zespołu Cantilena oraz formacji Sześciopak. Atrakcyjny program artystyczny i pomysł wspólnych, uroczystych obchodów jubileuszu w MGOK nagrodzone zostały gromkimi brawami.
W zgodnej ocenie uczestników uroczystości przyjęta formuła obchodów winna być kontynuowana w latach kolejnych.

16.11.2019r.
Dach kościoła zaczyna być pokrywany łupkiem

12.11.2019r.
Gminne obchody Święta Niepodległości

10.11.2019r.
Narodowe Święto Niepodległości
Szkoła Podstawowa w Nietkowie wzięła udział w wydarzeniu patriotycznym jakim było odśpiewanie Hymnu Polski 8 listopada o godz. 11.11 przez wszystkich uczniów szkoły oraz przedszkolaków. Akcja zorganizowana była pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Po uroczystej akademii z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę, w której nie zabrakło wierszy, pieśni legionowych, a także wzmianek historycznych o dążeniach niepodległościowych Polaków, uczniowie udali się przed budynek szkoły, gdzie na tle narodowych flag uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Podczas tego niezwykłego występu dołączyli również mieszkańcy, którzy zgromadzili się przed szkołą. Ogólnopolska akcja odśpiewania hymnu we wszystkich polskich placówkach oświatowych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości to wzniosły i wzruszający moment, który na długo zostanie zapamiętany przez naszych uczniów.
Zachęcamy mieszkańców do wywieszenia flag państwowych i udziału w uroczystościach gminnych organizowanych w Czerwieńsku w dniu 11 listopada. To nasze narodowe święto. Msza święta w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 11:00, a po niej odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Pamięci na rynku.

08.11.2019r.
Ruszyła zbiórka internetowa na remont kościoła
Zgodnie z zapowiedziami informujemy, że ruszyła zbiórka internetowa funduszy na remont kościoła w Nietkowie. Zbiórka realizowana jest za pośrednictwem portalu Allages.pl. Przekazanie dobrowolnych ofiar jest bardzo proste - wystarczy "kliknąć" w pulsujący przycisk "WESPRZYJ" i wykonać proste czynności potwierdzające wolę darczyńcy. Wszystkie środki zostaną przelane na rzecz naszej parafii, która jest inicjatorem tej zbiórki. Dzięki zebranym środkom finansowym zabezpieczony zostanie wkład własny niezbędny do realizacji I etapu remontu naszego kościoła.

06.11.2019r.
Biblioteka w Nietkowie realizuje akcję "Mała Książka - Wielki Człowiek"
Biblioteka to instytucja kultury, w życie której można włączyć dziecko niezależnie od wieku. Biblioteka to miejsce, w którym rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Zainteresowanie książkami jest prezentem na całe życie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej biblioteki i zapisania do niej swego dziecka. Podczas wizyty z dzieckiem w wieku 3-6 lat otrzyma ono Wyprawkę Czytelniczą, a w niej wyjątkową książkę w prezencie oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Nagrodą za aktywność czytelniczą jest imienny dyplom. Otrzyma go każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek. Jedna naklejka przysługuje za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. O wszystkich szczegółach tej akcji poinformuje nasza bibliotekarka - p. Agnieszka.

04.11.2019r.

Zbiórka funduszy na remont kościoła


Rozpoczyna się zbiórka środków na wkład własny parafii w remont naszego kościoła. Akcja realizowana jest pod hasłem "Wspieram i pomagam!".

Tak wyglądają koperty, w których można złożyć indywidualny datek na remont kościoła w Nietkowie. Koperty są już do pobrania w kościele. Od 12 listopada będzie prowadzona zbiórka wśród mieszkańców. Członkowie komitetu dotrą do każdej rodziny. Oczywiście każdy decyduje sam co do kwoty przekazywanej na remont. Datki można też przekazywać na konto parafii.


02.11.2019r.
Nietków widziany z lotu ptaka... a właściwie: z lotu drona

Dziś jest r.
Wróć do spisu treści