Sezon 2019-2020 - www.nietkow.pl

POLUB NOWY
fanpage Nietków.pl
Przejdź do treści
Ludowy Klub Sportowy ODRA Nietków
 Sezon piłkarski 2019-2020

Historyczny awans ODRY Nietków do IV ligi
Po zebraniu prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej jest już wszystko jasne. Sezon 2019/2020 od IV ligi w dół został zakończony. Zespoły, które znajdowały się po rundzie jesiennej na miejscach premiowanych awansem otrzymają promocję do wyższych lig. Nie będzie natomiast degradacji do niższych klas.
Taka decyzja dla LKS ODRA Nietków oznacza awans do IV ligi. W Nietkowie mamy więc już drużynę IV-ligową. Bardzo dobra postawa naszej drużyny w rozgrywkach rundy jesiennej i pozycja wicelidera rozgrywek przed zawieszeniem meczy w związku z pandemią koronawirusa dała ODRZE awans.
Gratulujemy tego awansu całej drużynie oraz sztabowi szkoleniowemu naszego klubu. Jest to historyczne wydarzenie dla naszej społeczności, ponieważ ODRA pierwszy raz w historii będzie grać w IV lidze. Przed Zarządem klubu sporo pracy i wyzwań, aby spełnić wymagania dotyczące dopuszczenia obiektu do rozgrywek IV ligi. Sympatyków klubu, kibiców i rodziców zawodników drużyn młodzieżowych prosimy o wsparcie działań i pomoc w pracach wykonywanych na obiekcie sportowym Nietkowa. Wspólnym wysiłkiem jesteśmy w stanie przygotować się do trudnych rozgrywek w IV lidze i razem kibicować drużynie w kolejnych meczach.

Rusza budowa ogrodzenia boiska od strony ul. Ogrodowej

Z UWAGI NA ZAGROŻENIE EPIDEMICZNE
KORONAWIRUSEM

ROZGRYWKI RUNDY WIOSENNEJ ZOSTAŁY ODŁOŻONE.

CZEKAMY NA OSTATECZNĄ DECYZJĘ PZPN.


Zimowy obóz kondycyjny młodzieży ODRY Nietków      - więcej zdjęć w galerii

Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej dla ODRY Nietków

Rozgrywki piłkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czerwieńsku miały już swoją 25. edycję. Wszystkie kluby piłkarskie naszej gminy przystąpiły do rywalizacji w dwóch grupach. ODRA Nietków wystawiła do rozgrywek dwie drużuny (seniorów oraz juniorów). Drużyna juniorów godnie zaprezentowała się w rozgrywkach grupowych, a drużyna seniorów przeszła zwycięsko przez rozgrywki grupowe, w półfinale pokonując PIASTA Czerwieńsk 4:3. W finale ODRA pokonała drużynę JW 1517 w rzutach karnych 3:2 (w regulaminowym czasie remis 4:4) - zwyciężyła i kolejny raz z rzędu zdobyła Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czerwieńku.

Gratulujemy drużynom ODRY Nietków dobrej i konsekwentnej gry oraz wielkiej ambicji i woli walki na boisku. To dobra zapowiedź przed zbliżającą się wiosenną rundą rozgrywek ligowych. Wszystkim drużynom ODRY życzymy powodzenia.

Analiza sytuacji ODRY Nietków przed rundą wiosenną

ODRA Nietków to kolejna drużyna, która z pewnością poradziła by sobie w czwartoligowych warunkach, jednak ODRA nigdy nie zaznała smaku IV ligi. Od 7-miu sezonów piłkarze z Nietkowa dryfują po wzburzonych wodach zielonogórskiej klasy okręgowej i w każdym sezonie są drużyną z czuba tabeli, co jak na tak małą miejscowość jest bardzo dobrym rezultatem. Podczas rundy jesiennej prawdziwym żądłem dla rywali okazał się Dawid Leoszko, który zdobył już 10 bramek. Warto dodać, że ODRA zaliczyła jedną z najlepszych rund w swojej 7-letniej karierze z zielonogórską klasą okręgową. Seria 10(!) meczów bez porażki robi wrażenie i z pewnością napawa optymizmem przed rundą wiosenną.

Aktualnie piłkarze z Nietkowa zajmują 2 miejsce w ligowej tabeli, tracąc tylko 4 punkty do Nowosolskiej Arki oraz wyprzedzają Promień Żary o jeden punkt. Historyczny awans do czwartej ligi byłby czymś niesamowitym, ale czy piłkarze ODRY wytrzymają presję i nie zawiodą w rundzie wiosennej?
Tekst ze strony https://sportprojekt.info/pod-lupa-odra-nietkow - pobrano 21.01.2020r.

Podsumowanie rozgrywek rundy jesiennej

Seniorzy ODRY w sobotę na swoim boisku zremisowali 1:1 z liderem tabeli  Arką Nowa Sól - mecz odbywał się w bardzo niesprzyjających warunkach  (jesienny deszcz, chłód, rozmiękczone boisko) jednak obydwie drużyny  ostro walczyły do końca. Remis jest sprawiedliwym wynikiem -  odzwierciedla poziom sportowy drużyny gospodarzy i gości.  Jedyną bramkę dla ODRY zdobył Patryk Trzmiel. Po meczu w szatni Prezes ODRY Andrzej Kuczak wyraził zadowolenie z przebiegu rundy  jesiennej. Seniorzy ODRY zaliczają jedną z najlepszych rund w swojej  karierze (10 spotkań z rzędu bez porażki) i zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów.

Trampkarze ODRY zaliczyli super sezon w swojej grupie:  II Liga Okręgowa C1 Zielona Góra. Z kompletem wygranych spotkań dominowali we wszystkich meczach, kończąc każdy z 3 punktami i workiem  bramek (72 trafione, 5 straconych). Jesteśmy bardzo dumni z drużyny młodzieży - zarząd klubu cały czas dba o  ich rozwój.

Młodziki ODRY sezon jesienny niestety zaliczą do najsłabszego od  dłuższego czasu, z 3 punktami na koncie zajęli ostatnie miejsce w tabeli  w swojej grupie. Pocieszające w tym wszystkim jest to, że nasi  najmłodsi przełamali się w ostatnim spotkaniu i pokazali że potrafią  grać w piłkę. Daje to iskierkę nadziei na lepsze wyniki w rundzie wiosennej.

ODRA Nietków - BUDOWLANI Lubsko 3:1

Drużyna seniorów rywalizuje też w rozgrywkach o Puchar Polski
W drugiej rundzie lubuskiego Pucharu Polski, los skojarzył nasz zespół z LECHIĄ Zielona Góra. Po ostatniej wygranej z Drzonkowianką apetyty na zwycięstwo są spore. Przeciwnik jednak jest klasowy i mecz będzie bardzo ciężki.

Drużyna ODRY Nietków, prowadzona przez trenera Mirosława Nowakowskiego, nieźle rozpoczęła sezon rozgrywek ligowych. Z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek plasuje się na trzecim miejscu w "okręgówce". ODRA to mieszanka doświadczenia z młodością. Filarami zespołu są doświadczeni Remigiusz Chyła, Łukasz Kaczorowski, Roman Kopacz, czy Jan Juszczak, wspomagani przez uzdolnioną młodzież. LECHIA to drużyna utytułowana i doświadczona.

Środowy mecz drugiej rundy lubuskiego Pucharu Polski rozpocznie się o 16:45 w Nietkowie. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Maciej Dudek. Zapowiada się ciekawy mecz, a my zachęcamy sympatyków do kibicowania ODRZE.

Taki wynik robi wrażenie: UNIA Żary - ODRA Nietków 0:4

Ważne zwycięstwo na rozpoczęcie rozgrywek

W pierwszym meczu sezonu 2019-2020 ODRA Nietków trafiła na trudnego przeciwnika z Bytomia Odrzańskiego. Tamtejsza Odra to zespół, który w poprzednim sezonie grał w IV lidze. Na szczęście mecz  zakończył się naszą wygraną 2:1 (0:1), chociaż pierwsza połowa wcale nie  zapowiadała, że uda się ograć odrodzoną drużynę z Bytomia.

Było sporo błędów, niewykorzystanych sytuacji i szczęścia. Po pierwszej  połowie w szatni naszych piłkarzy nastąpiła ogromna zmiana w nastawieniu i powrót niezwykłej motywacji. To  przełożyło się na grę w drugiej połowie. Goście praktycznie nie  mogli wyjść za swoją połowę i gdyby nie postawa ich bramkarza, to wynik mógł być spokojnie o kilka bramek wyższy dla Odry Nietków. Seniorzy Odry przeszli przemianę mentalną i jak mało kiedy potrafili w drugiej części spotkania  wejść na wyżyny swoich możliwości. Gratulujemy tej wygranej i życzymy kolejnych zwycięstw.

Przygotowania do sezonu 2019-2020

Zawodnicy Odry Nietków rozpoczynają przygotowania do sezonu 2019-2020. Pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej trener Nowakowski wyznaczył na dzień 16. lipca - zajęcia rozpoczną się o godzinie 18.30  na boisku w Nietkowie.
W okresie przygotowawczym drużyna seniorów trenować  będzie trzy razy w tygodniu (wtorek, środa, czwartek) od godziny 18.30 w  Nietkowie. Ponadto przewidziane są cztery spotkania kontrolne i tak:
23.07 Odra Nietków zagra ze Spartą Łężyca (godz. meczu do ustalenia), boisko w Nietkowie
26.07 Odra Nietków – ZAP Zbąszynek (godz. meczu do ustalenia), boisko w Nietkowie
31.07 Odra Nietków – przeciwnik do ustalenia,
03.08 Tęcza Krosno – Odra Nietków (godz. meczu do ustalenia), boisko w Krośnie Odrzańskim.


Ludowy Klub Sportowy ODRA Nietków - to klub piłkarski występujący od lat z sukcesami w klasie okręgowej.

Powstanie klubu datuje się na rok 1947. W latach 70-tych klub składał się nawet z kilku sekcji: motorowej, siatkarskiej, piłkarskiej, biegów przełajowych i tenisa stołowego. Obecnie działalność klubu ukierunkowana jest na piłkę nożną. Klub prowadzi aktualnie następujące drużyny piłkarskie: seniorów, juniorów, trampkarzy, orlików i żaków.


Klubem zarządza Zarząd z prezesem Andrzejem Kuczakiem na czele. Aktualny skład Zarządu LKS ODRA Nietków:

Andrzej Kuczak - prezes

Jarosław Bryndza - wiceprezes

Łukasz Masztalerz - sekretarz

Krzysztof Szeląg - członek zarządu

Paweł Budziński - skarbnik

Sławomir Maryniak - kier. drużyny

Tytuł Prezesa Honorowego klubu należy do Józefa Feduszyńskiego
- uchwałą Rady Miejskiej w Czerwieńsku
obiektowi sportowemu w Nietkowie 30 czerwca 2012 roku nadano jego imię.
- - - - - - - - - -
Działalność klubu współfinansowana jest ze środków Gminy Czerwieńsk

oraz środków pozyskanych od sponsorów - ich loga zamieszczamy poniżej.


24 maja 2012 roku oddano w ręce

działaczy klubu nową szatnię

i zaplecze socjalne

dla piłkarzy klubu.

Projekt ten był
współfinansowany ze środków UE.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Więcej informacji o klubie
LKS ODRA Nietków
na stronie internetowej


Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail:             stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fanpage FB:      Nietków.pl
Telefon do Sołtys Nietkowa: +48 509 412 393
Wróć do spisu treści