Rezonans - www.nietkow.pl

POLUB NOWY
fanpage Nietków.pl
Przejdź do treści
Zespół REZONANS

Zespół REZONANS powstał we wrześniu 2010 roku w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie.

Zajęcia z dziećmi prowadzi zatrudniony przez MGOK w Czerwieńsku instruktor - Iwona Klamecka.

Skład zespołu to kilkunastoosobowa grupa młodzieży szkolnej, pełnej zapału oraz wiary w to, że kiedyś odniosą sukces. Zespół debiutował na Przeglądzie Muzycznym "Wiolinowe Spotkania".

Kolejne sezony to ciężka praca nad nowym repertuarem i duże zmiany w składzie osobowym. Zespół zdobywał też kolejne doświadczenia sceniczne. Występował na wielu lokalnych festynach, przeglądach i festiwalach. Między innymi na Dniach Czerwieńska, Biesiadzie Nietkowskiej, powitaniu Flisu Odrzańskiego w Nietkowie, na festiwalu "Mundurowo na ludowo" i festiwalu "Szparagowe Żniwa".

Występował też na Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim oraz w Budachowie na Święcie Pierogów. Za występ w Pieskach (gmina Międzyrzecz) otrzymał voucher na 6 godzin nagrania w studiu Miedzyrzeckiego Domu Kultury. Zespół nie ma lokalnej konkurencji w swojej kategorii.

W 2019 roku dochodzi do kolejnych dużych zmian w składzie osobowym, nastąpiła wymiana dzieci, praca nad nowym repertuarem i odtworzeniem zdolności koncertowych zespołu. Promocją, wsparciem działalności estradowej i patronatem nad funkcjonowaniem zespołu zajmuje się Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury z Leśniowa Wielkiego.


Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail:             stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fanpage FB:      Nietków.pl
Telefon do Sołtys Nietkowa: +48 509 412 393
Wróć do spisu treści