przykładowe zajęcia - www.nietkow.pl

Przejdź do treści

Przedszkole Niepubliczne w Nietkowie

Zakończenie roku przedszkolnego              - fotorelacja w galerii

26 czerwca, w piątek, uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny.  Uczciliśmy ten mijający rok pięknym programem artystycznym, na który składały  się piosenki wakacyjne, wiersze  i  układ taneczny przygotowany wraz z  panią Karoliną.   Były kwiaty, uśmiechy, nawet łzy wzruszenia i  oczywiście  pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji !!!!!

Wycieczka do "Nenufar Clubu"

W dniu 23 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do "Nenufar Clubu" - obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego mieszczącego się w Kościanie. Na przekór deszczowej pogodzie wszystkim dopisywał dobry humor. Dzieci przywitane zostały przez gospodarza placu pirata Mikołaja, po czym wszyscy udaliśmy się na przystań, gdzie czekali na nas animatorzy przebrani za postacie ze Świata Bajek. Następnie przedszkolaki ubrane w kamizelki asekuracyjne popłynęły w podróż łódką do „Świata Bajek”. Widzieliśmy miniatury wielkich budowli świata, które rozmieszczone są po całym parku Nenufar. To była atrakcyjna i ciekawa wyprawa.

Dzień Mamy coraz częściej jest Dniem Rodziny    - fotorelacja w galerii

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka (i odwrotnie). Nasze Przedszkole z WDK w Nietkowie zorganizowało Dzień  Rodziny, w ramach którego świętowaliśmy jednocześnie Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka.
Przedszkolaki razem z paniami zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. Koncert na łące, do którego przygotowywały się pracowicie, ćwicząc swoje role i piosenki. Dzieci wyglądały wyjątkowo uroczo w kolorowych strojach. Frekwencja gości była jak zawsze wzorowa. Radości i oklasków było co niemiara, a i łezka zakręciła się niejednemu rodzicowi w oku.
Dorośli byli nie tylko słuchaczami, ale zostali też zaproszeni do wspólnej zabawy. Wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych i za pomocą kolorowej masy solnej stworzyli piękne prace, wspólnie też rozwiązaliśmy bajkową krzyżówkę i bawiliśmy się w  kalambury. Były zabawy i cukierkowe nagrody. Czas  umilił słodki poczęstunek.

Maj rozpoczynamy świątecznie i patriotycznie

Pierwsze zajęcia taneczne

Przedstawienie "Zamieszanie w Kurniku"      - więcej zdjęć w galerii przedszkola

Powitanie Pani Wiosny

Walentynki pod znakiem Przyjaźni

W przedszkolu walentynki obchodziliśmy pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania ze sobą. Wszystkie dzieci przyszły ubrane tego dnia na czerwono. W walentynkowych opaskach i przystrojonej sali bawiły się przy grach i zabawach. Dzieci wykonały i obdarowały swoich rodziców i przedszkolnych przyjaciół ślicznymi kartkami walentynkowymi. Przedszkolaki pamiętały również o pomocy dzieciom chorym na serce i wzięły udział w akcji na rzecz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca, wspierając je finansowo. Tego dnia serduszka wszystkich biły mocniej, co widać na zdjęciach.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Tłuuuuusty czwartek

Kosmiczny bal przebierańców        - fotorelacja w galerii zdjęć przedszkola

W dniu 30 stycznia na naszej przedszkolnej planecie odbył się "Kosmiczny bal przebierańców". Wszystkie księżniczki, wróżki, piraci, myszki, renifery, wilki oraz inne stworzenia galaktyki przyleciały w swoich rakietach i latających spodkach na jedyny w swoim rodzaju bal. Błyskały kolorowe światła, grała muzyka i pękały balony, a nasza planeta wirowała w tanecznym pędzie. To była wspaniała zabawa pełna radości uśmiechów.

W dźwiękowej Galaktyce

Dzień Babci i Dziadka         - fotorelacja w galerii zdjęć przedszkola

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły - nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Jest to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dnia 21 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z tej okazji. W swojej wyjątkowo udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. W trakcie uroczystości nasi licznie przybyli goście mogli podziwiać swoje wnuczęta w przedstawieniu zimowym oraz wysłuchali piosenek i wierszyków z najlepszymi życzeniami.
Przedszkolaki obdarowały ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz hiacyntami w doniczkach z bibuły. Po części artystycznej zaproszono gości na słodki poczęstunek, a czas upłynął wszystkim bardzo przyjemnie, dając wyraz tego jak ważne są spotkania i chwile spędzone z wnukami.

Zimowe prace plastyczne przedszkolaków

Akcja GÓRA GROSZA

Nasze Przedszkole, jak co roku bierze udział w akcji  „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla dzieci z najbardziej potrzebujących Domów Dziecka. Przedszkolaki zaangażowały do akcje całe swoje rodziny w zbieranie groszy. Głównym celem tej akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze „grosiki” zebrane wspólnie mogą stworzyć fundusz, który pozwoli na udzielenie pomocy wielu dzieciom w trudnej sytuacji życiowej.
Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzinom za udział w akcji. Bardzo ważnym jest, aby nie pozostawać obojętnym na los osieroconych dzieci.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zimowe muzykowanie          - fotorelacja w galerii zdjęć przedszkola
Radosny i świąteczny nastrój zapanował w Niepublicznym Przedszkolu w Nietkowie z okazji „Zimowego Muzykowania”. 17 grudnia 2014 roku przedszkolaki zaprezentowały bogaty repertuar tańców z układem ruchów do każdej piosenki. Przedstawienie połączono ze wspólnym śpiewaniem kolęd z rodzicami. Śpiew i zimowa atmosfera sprawiły, że Wszyscy odczuli wielką radość w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Mikołajki         - fotorelacja w galerii zdjęć przedszkola
Chociaż Mikołajki obchodzimy 6 grudnia, to do Przedszkola Niepublicznego w Nietkowie Mikołaj zawitał dzień wcześniej. Dzieci były bardzo podekscytowane i z radością powitały Mikołaja przygotowanymi piosenkami. Uciecha była wielka. Każdy przedszkolak otrzymał fajny prezent, a po wspólnej zabawie dzieci spałaszowały zimowe ciasteczka otrzymane od miłego gościa i zaprosiły Go już za rok. Po takiej wizycie z pewnością o nas nie zapomni :-)

Zabawa Andrzejkowa          - fotorelacja w galerii zdjęć przedszkola
W piątek - 28. listopada - na dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Nietkowie czekały liczne atrakcje. W tym dniu, z okazji Andrzejek nie było zajęć, jak co dzień, lecz przygotowana przez nauczycieli zabawa. Pod czujnym okiem opiekunów zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości - lanie wosku. Były również wróżby, w trakcie których dzieci mogły poznać swój przyszły zawód oraz jakie imię będzie nosiła przyszła sympatia. Dzieci wykonały wyjątkowe, brokatowe maski. Każdy przedszkolak miał nie lada zadanie, by spróbować odczytać swoja przyszłość z powstałego odlewu wosku. Całą imprezę z okazji Andrzejek uatrakcyjniła dyskoteka przy kolorowych światłach oraz słodki poczestunek. Czas minął dzieciom miło i przyjemnie.

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

Kolejna wizyta muzyków z filharmonii

Bal Dyniowy w przedszkolu          - fotorelacja w galerii zdjęć przedszkola

W naszym przedszkolu odbył się BAL DYNIOWY. Dzieci przyszły tego dnia ubrane w jesiennych barwach i otrzymały dyniowe opaski. Już od wejścia można było poczuć jesienna, dyniową atmosferę - sala została przybrana żółtymi, pomarańczowymi i czerwonymi balonami, a z parapetów spoglądały wesoło pomalowane dynie. Wszyscy chętnie bawili się przy znanych i lubianych piosenkach. Były też zabawy integracyjne. Zgodnie z tematem balu dzieci wykonały dynie z waty i pomarańczowej bibuły oraz pomalowały odlane z gipsu liście jesienne. Teraz śliczne prace zdobią naszą przedszkolną galerię w szatni.
Tego dnia dzieci również podjęły wielkie wyzwanie samodzielnego przygotowania pysznego śniadania. Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że przed przystąpieniem do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce, następnie wszyscy przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Dzieci z zapałem przystąpiły do przygotowania sobie kanapek, które były nie tylko smaczne i zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Okazało się, że wszyscy lubią warzywa. Nawet największe niejadki zjadły ze smakiem swoje porcje, bo najbardziej smakują kanapki przygotowane własnoręcznie. Maluchy przy przygotowaniu posiłku kształtowały odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Dzień ten sprawił ogromną radość dzieciom i już planujemy następny jesienny bal z innym przewodnim warzywem w tytule.

Wizyta muzyków z filharmonii

Bezpieczny tydzień - ważne zajęcia na temat ruchu drogowego         ( więcej zdjęć w galerii przedszkola )

Ćwiczebny alarm przeciwpożarowy w przedszkolu

Ważny dzień w przedszkolu - Pasowanie na Przedszkolaka            (więcej zdjęć w galerii przedszkola)

Zdrowo się odżywiamy                             - fotorelacja w galerii zdjęć przedszkola

Kolorowe zajęcia we wrześniu            - fotorelacja w galerii zdjęć przedszkola

Wróć do spisu treści