październik 2022 - www.nietkow.pl

POLUB NOWY
fanpage Nietków.pl
Przejdź do treści

PAŹDZIERNIK 2022

31.10.2022r.

Sponsorzy wspierają działalność LKS ODRA Nietków
Sponsoring w sporcie polega przede wszystkim na wspieraniu przez firmy, przedsiębiorców czy też osoby fizyczne klubów sportowych lub różnego rodzaju przedsięwzięć sportowych w celu stworzenia budzącego zaufanie wizerunku własnego oraz pozyskania sympatii opinii publicznej. Sponsoring to jedna z najszybciej rozwijających się form promocji. Traktowany obecnie jako element mieszanki marketingowej o równorzędnej pozycji z reklamą. Sponsoring to świetna forma promocji, doskonale wpływa na wizerunek firmy i współtworzy relacje z klientami-sympatykami konkretnych klubów sportowych. Działania sponsoringowe pozwalają pokazać biznes w innej roli niż bywa postrzegany na co dzień. Konsumentów interesują nie tylko oferowane produkty i usługi, ale też wartości, które firma reprezentuje.
Już jakiś czas temu doszło do spotkania wiodących sponsorów LKS ODRA Nietków, aby omówić plany do zrealizowania w najbliższym czasie. Jak informuje Zarząd ODRY najbliższym celem jest organizacja obozu sportowego, tym razem dla trzech drużyn: dwóch seniorskich oraz trampkarzy, których prowadzi trener Bogdan Rubacha. Niezmiennie od kilku ładnych lat klub stawia na swój długofalowy rozwój - owoce tej ciężkiej pracy już zaczynają powoli być widoczne. Niedługo Zarząd ODRY poinformuje o kolejnych planach swoich działaczy.


28.10.2022r.

Zakończył się remont nawierzchni ulicy Strażackiej i ulicy Krzywej


25.10.2022r.

Komunikat Burmistrza Czerwieńska w sprawie preferencyjnego zakupu węgla
Szanowni Mieszkańcy!

W myśl przygotowanego projektu ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe informuję, że Gmina Czerwieńsk chcąc ułatwić swoim mieszkańcom dostęp do tańszego węgla, zgłosiła swoją gotowość do jego zakupu i sprzedaży gospodarstwom domowym na swoim terenie w ramach umowy zawartej z innym podmiotem, o którym mowa w art. 9 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o  samorządzie gminnym.
Zgodnie z projektem ustawy do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki  uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.
W związku z powyższym proszę zainteresowanych mieszkańców o zgłoszenie do dnia 28 października 2022 roku wstępnego zapotrzebowania na ilość surowca, podając imię i nazwisko, adres nieruchomości, liczbę kilogramów / ton węgla oraz dane kontaktowe (podanie danych jest dobrowolne) pod numer telefonu 68 327 83 03 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretarz@czerwiensk.pl
Zebrane informacje pozwolą określić skalę potrzeb gospodarstw domowych w Gminie Czerwieńsk na węgiel kamienny i odpowiednio zaplanować działania w zakresie zakupu oraz dystrybucji węgla na terenie naszej gminy.
/-/ Piotr Iwanus Burmistrz Czerwieńska


24.10.2022r.

W sobotę ODRA Nietków pokonała LECHIĘ II Zielona Góra 4:2


22.10.2022r.

Podliczniki wody muszą być legalizowane
POMAK Sp. z o.o. przypomina odbiorcom korzystającym z wodomierzy-podliczników o obowiązku ich okresowej legalizacji lub wymiany, ponieważ od dnia 01.01.2023r. podliczniki nie mające ważnej homologacji nie będą uwzględniane w rozliczaniu wody zużytej bezpowrotnie.
Każdy wodomierz, którego wskazania są podstawą do rozliczeń, musi mieć ważną i nienaruszoną cechę legalizacyjną (zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 maja 2001 roku - Prawo o miarach). Jeżeli takiej nie posiada, jego wskazania nie mogą być podstawą do pomniejszenia ilości ścieków wprowadzonych do sieci kanalizacyjnej. Wodomierz-podlicznik służący do rozliczenia ilości bezpowrotnie zużytej wody, montowany jest na koszt odbiorcy i to odbiorca ponosi także wszelkie koszty związane z jego wymianą, naprawą oraz legalizacją.
Spółka przypomina również, że wodomierze powinny być legalizowane co 5 lat. Upływ okresu legalizacji, zerwanie plomb, uszkodzenie wodomierza-podlicznika jest podstawą do zaprzestania rozliczania zużycia wody zużytej bezpowrotnie. Wodomierze powinny być zgłaszane do ponownej legalizacji m.in.: gdy okres ważności jest wyrażony w miesiącach − nie później niż w ostatnim miesiącu ważności dowodu legalizacji poprzedniej; gdy okres ważności jest wyrażony w latach − nie później niż w ostatnim roku ważności dowodu legalizacji poprzedniej; po każdej naprawie; po uszkodzeniu cech legalizacji lub zabezpieczających nałożonych na przyrząd podczas poprzedniej legalizacji. POMAK Sp. z o. o. zaleca montaż liczników elektronicznych jako podliczników w celu jednoczesnego rozliczania liczników głównych z podlicznikami. To zdecydowanie ułatwi procedurę rozliczania zużycia wody w naszych nieruchomościach.


19.10.2022r.

SP Nietków w roli gospodarza spotkania szkół partnerskich projektu ERASMUS+


17.10.2022r.

Mieszkańcy oczekują zmian w zakresie komunikacji publicznej
Kiedy w 2019 roku ruszała Zielonogórska Komunikacja Powiatowa, to dysponowała zaledwie trzema autobusami. Dziś spółka posiada już 17 autobusów, a w piątek, 14. października, zaprezentowała nowe pojazdy zakupione do swojej floty transportowej. Każdy nowy autobus kosztuje około milion złotych. To pojazdy Iveco, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy wyborze modelu zadbano także o wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów oraz wygodne, bezpieczne kabiny dla kierowców.
Komunikacja Powiatowa spełnia oczekiwania mieszkańców, a to dla władz gminnych jest bardzo ważne. ZKP gwarantuje wysoką jakość usług, ulgi dla mieszkańców-emerytów, a przede wszystkim punktualność i uwzględnianie potrzeb lokalnych społeczności w zakresie transportu osób. Decyzje podejmowane są szybko i są odpowiedzią na zgłaszane uwagi i wnioski. Komunikacja jest realizowana na 30 liniach, od wczesnych godzin porannych. Ostatnie kursy realizowane są po godzinie 22.00. Praktycznie wszystkie linie mają duże obłożenie pasażerami - nie mówiąc już o liniach szkolnych. Gminy płacą za dowóz dzieci do szkół, bo jest to zadanie własne samorządów. Na pozostałe, ogólnodostępne kursy, ZKP otrzymuje dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W ramach tego rządowego projektu dostaje 3 zł za każdy wozokilometr.
Gmina Czerwieńsk należy do Zielonogórskiego Związki Powiatowo-Gminnego i mocno zabiega o zabezpieczenie komunikacji na swoim terenie przez ZKP. W planach są zakupy lub leasing kolejnych autobusów, a każdy nowy autobus w spółce przybliża nas do wprowadzenia niebieskiej komunikacji na obszarze Gminy Czerwieńsk. Biorąc pod uwagę aktualne rozwiązania komunikacyjne zapowiadają się oczekiwane i korzystne zmiany dla mieszkańców naszej gminy. Będziemy informować o postępach w tym temacie.


14.10.2022r.

Przystań rzeczna w Nietkowie w jesiennym słońcu


11.10.2022r.
Krótka informacja o profilaktyce jodowej
Przedstawiamy ulotkę informacyjną Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą profilaktyki jodowej. Najkrócej rzecz ujmując profilaktyka jodowa to uzupełnianie niedoborów jodu w organizmie zanim wystąpią objawy schorzeń wywołanych jego niedoborem.
W przypadku awarii elektrowni jądrowej i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu konieczne jest podanie osobom, przebywającym na zagrożonym terenie, tabletki zawierającej wysokie stężenie stabilnego jodu. Przyjęcie tabletki nasyca tarczycę stabilnym jodem, blokując wchłanianie przez nią radioaktywnego jodu i zapobiegając jego gromadzeniu. Jednocześnie informujemy, że na chwilę obecną nie występuje zagrożenie radiacyjne, a podejmowane działania stanowią rutynową procedurę. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana.
Wydawanie tabletek jodku potasu w przypadku zaistnienia konieczności jego przyjęcia będzie następowało w określonych punktach na terenie Gminy Czerwieńsk. Organizacja tych punktów realizowana będzie doraźnie w oparciu o domy kultury/świetlice lub remizy OSP. Plan działania w tym zakresie został przygotowany i opracowany na polecenie wojewody lubuskiego.
Preparat będzie można uzyskać w wyznaczonych punktach dopiero po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania tabletek jodku potasu. Do tego momentu punkty wydawania preparatu są nieczynne i nie ma konieczności udawania się do nich. W celach zapobiegawczych prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną dotycząca profilaktyki jodowej [aby powiększyć obraz wystarczy "kliknąć" w ulotkę], wraz z modelowym dawkowaniem tabletek.
W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia wymagającego zażycia tabletek z jodkiem potasu, komunikat o tym podany zostanie niezwłocznie w mediach ogólnopolskich i lokalnych - także w kanałach informacyjnych Gminy Czerwieńsk - a mieszkańcy proszeni będą o zgłaszanie się do wyznaczonych punktów. Nie wskazane jest stosowanie tabletek z jodkiem potasu samodzielnie, w celach zapobiegawczych. Pamiętać należy, że nadmiar jodu może być bardzo szkodliwy dla organizmu (choroba Hashimoto). Nie jest więc dobrym pomysłem (tak ostatnio modne) przedawkowywanie preparatów zawierających jod. Prosimy o rozwagę i rozsądek.

08.10.2022r.

Wyczekiwane od dawna oznakowanie ulic cieszy już mieszkańców


06.10.2022r.

Remont nawierzchni ulicy Strażackiej i Krzywej powoli dobiega końca


03.10.2022r.

ODRA Nietków pozostaje liderem piłkarskiej IV ligi
W sobotę na własnym boisku ODRA wygrała z Promieniem Żary 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dominik Skrzyński w 2 minucie doliczonego czasu gry. Rozegrany w sobotę mecz miał jednego, i to zdecydowanego, faworyta. Nasza ODRA to nie tylko lider IV ligi, ale też zespół, który w poprzednich ośmiu spotkaniach odniósł osiem zwycięstw! Z kolei Promień Żary niespodziewanie plasuje się w dolnej części tabeli, a ponadto ma poważne kłopoty z kontuzjami zawodników z formacji ofensywnej.
Mecz nie układał się po myśli zawodników ODRY i w Nietkowie bardzo długo pachniało sporą niespodzianką. Obie drużyny nie potrafiły zdobyć gola. W pierwszej połowie najbliższy szczęścia był Krystian Seredyński z ODRY, ale po jego strzale i rykoszecie świetną interwencją popisał się bramkarz Promienia. Po przerwie mieliśmy kolejne okazje, a najdogodniejszych nie wykorzystali: Fabian Tomaszewski i Łukasz Kaczorowski. Wreszcie w 90+2 minucie sędzia podyktował rzut wolny z prawej strony boiska. Dośrodkował Roman Kopacz, tuż przed polem bramkowym do piłki wyskoczyli: Madeja i Tomaszewski. Madeja piąstkował, lecz piłka spadła pod nogi dobrze ustawionego Dominika Skrzyńskiego, który nie uderzył czysto, ale za to w światło bramki. Ku radości naszych zawodników i rozpaczy przyjezdnych piłka wpadła do siatki. Można by tylko dodać: potem już tylko gwizdek kończący mecz i kurtyna!
ODRA Nietków wygrała dziewiąty mecz z rzędu. Po zwycięstwie w takich okolicznościach radość zawodników i kibiców była ogromna. Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa naszej drużyny.


Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail:             stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fanpage FB:      Nietków.pl
Telefon do Sołtys Nietkowa: +48 509 412 393
Wróć do spisu treści