Biblioteka - www.nietkow.pl

POLUB NOWY
fanpage Nietków.pl
Przejdź do treści
Biblioteka Publiczna w Nietkowie


Panuje opinia, że w dobie internetu książki przeżywają kryzys. Nie do końca jednak można zgodzić się z takim stwierdzeniem. Przykładem jest nasza biblioteka, gdzie obok książek są też trzy stanowiska z dostępem do internetu. To połączenie tradycji z nowoczesnością daje bibliotece zupełnie nowe oblicze, daje nowe możliwości. Z jej zasobów korzysta wiele osób, w tym - co cieszy - spora grupa młodzieży.



Biblioteka mieści się w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie. Placówka w ostatnim czasie wzbogaciła się o estetyczny i kolorowy kącik czytelniczy dla najmłodszych. Nowe meble zostały zakupione z funduszu sołeckiego w celu wsparcia rozwoju zainteresowań czytelniczych dzieci. W bibliotece przybyło książek, pojawiły się nowe wydawnictwa, organizowanych jest również wiele atrakcyjnych konkursów i zajęć.


Placówka jest czynna we wtorki, środy od godziny 15:00 do 19:00 i piątki od godziny 9:00 do 13:00. Zachęcamy i starszych, i młodszych do korzystania z oferty naszej biblioteki. Pani Agnieszka organizuje ciekawe konkursy - np. na najlepszego czytelnika, na własną książkę, czy też konkursy plastyczne dla dzieci. Czas spędzony na ciekawej lekturze z pewnością nie jest czasem straconym.


Już dziesięć lat - od 1 października 2012 roku - pracą biblioteki kieruje p. Agnieszka Zgoda.



ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z ZASOBÓW NASZEJ BIBLIOTEKI !!!


Spotkanie autorskie z Dariuszem Wojciechowskim
27 września, w związku z wydaniem przeze mnie mojego pierwszego tomiku poezji, w Domu Kultury w Nietkowie odbyło się spotkanie autorskie. Nawet nie mógłbym sobie wyobrazić równie pięknej i wzruszającej dla mnie chwili. Kochani, w sprawiliście mi olbrzymią radość i z całym sercem jestem Wam wdzięczny za każdy wyraz sympatii i życzliwości.
Przy tej okazji chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować za waszą obecność, za tak wspaniałą frekwencję, za niewiarygodne zaangażowanie w aukcji, z której dochód będzie przeznaczony na moje leczenie. Dziękuję za każde miłe słowo, za każdy gest ciepła. Dziękuję również wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim Paniom, które przygotowały fantastyczne i przepyszne wypieki. Dziękuję wszystkim Przyjaciołom, którzy recytowali moje wiersze. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w urządzeniu sali. Dziękuję też panu Piotrowi za niewiarygodne prowadzenie imprezy i aukcji. To było fantastyczne!
Chciałbym podziękować także mojej ukochanej Pani wychowawczyni ze Szkoły Podstawowej Alinie Pasek. To była dla mnie naprawdę wzruszająca chwila, gdy mogłem z Panią porozmawiać przez chwilę i wspomnieć tak cudowny okres w moim życiu. Przede wszystkim zaś dziękuję pani Agnieszce Zgodzie. Pani Agnieszko, zrobiła Pani kawał fantastycznej roboty. To było niesłychane! Ma Pani naprawdę olbrzymi talent organizatorski. Ale jeszcze dziękuję Pani za każdą chwilę, za każdy wysiłek włożony w organizację. Dziękuję Pani za piękne i ogromne serce.
~ tekst oryginalny zamieszczony na profilu Dariusza Wojciechowskiego dnia 29.09.2022r.


Biblioteka zaprasza na ciekawe spotkanie autorskie
Dariusz Wojciechowski jeest absolwentem filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cztery lata temu w wyniku rzadkiej choroby autoimmunologicznej niemal zupełnie utracił wzrok. Dziś widzi jedynie w czterech procentach, co jednak nie stanęło mu na przeszkodzie w realizowaniu swojej pasji - fotografii. Wszystkie prezentowane w WDK Nietków zdjęcia zostały wykonane już po utracie wzroku. Mimo swojej niepełnosprawności nie porzucił fotografii. Pan Dariusz widzi tylko na lewe oko i to jedynie w czterech procentach. Trudno to sobie wyobrazić. Zdiagnozowano u niego Zespół Vogta-Koyanagi-Harady. Jest to bardzo rzadka choroba wzroku, sporadycznie występujące u europejczyków. Takie przypadki zdarzają się wyjątkowo. Pan Dariusz właśnie taki jest - wyjątkowy. Warto zobaczyć jego oryginalne fotografie. Spotkajmy się w najbliższy wtorek (27.09) w Domu Kultury - spotkanie autorskie rozpocznie się o 17:30, wstęp jest wolny.
Obok fotografii jego drugą pasją jest poezja. W swoim dorobku ma publikacje w miesięczniku "Help", literackim kwartalniku "Pro libris". W sierpniu 2022 roku wydał swój debiutancki tomik "Rajska jabłoń". Jego poezja zachwyca czytelnika głębią i pięknym, obrazowym opisem. Spotkanie autorskie ma na celu promocję tego tomiku poezji. Dariusz Wojciechowski prowadzi klub dyskusyjny "Dwaj panowie w" w bibliotece Wojewódzkiej i Miejskiej w Zielonej Górze, prowadzi wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz kanał na Tik-Toku. Udziela się jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych. Od niedawna pracuje w fundacji "Szansa dla Niewidomych". Aktywnie udziela się również w naszym parafialnym zespole CARITAS.
Zapraszamy mieszkańców na spotkanie z autorem i cudowną wystawę jego prac. Wszystkie fotografie Pana Dariusza są niesamowite i chwytają za serce. To człowiek, który mimo swojej niepełnosprawności, ma cudowną pasję, a jego emocje wyrażone są na fotografiach. Zapraszamy również do licytacji jego prac i wsparcia Pana Dariusza, gdyż bardzo potrzebne są środki na jego leczenie i dalszą rehabilitację. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, bo to spotkanie będzie zdecydowanie wyjątkowe i niepowtarzalne.

"Bajkowe Lato" - akcja wakacyjna w Nietkowie


Spotkanie z autorką książki pt. "1200 gramów szczęścia"
Biblioteka w Nietkowie organizuje sptkanie z autorką książki - Martą Maciejewską. Wielu z nas ją zna, bo pochodzi z Nietkowa - tu się wychowała i dorastała, a na studiach także prowadziła zajęcia w Domu Kultury. Do dzisiaj wspomina ten czas z ogromnym sentymentem.
Miesiąc temu odbyła się premiera najnowszej książki p. Marty pod tytułem „1200 gramów szczęścia”. To opowieść oparta na faktach, którą - jak sama mówi - napisało życie. Wszystko jest prawdą, a książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Autorka półroczny dochód ze sprzedaży tej powieści w całości przekazuje na oddział neonatologii w Zielonej Górze, na ratowanie wcześniaków. Patronem książki jest między innymi Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. C. Norwida w Zielonej Górze. Marta Maciejewska w swoim dorobku może się pochwalić tym, że jej książki trafiają na listę TOP 100 w Empiku oraz do Wielkiej Piątki Legimi. To spory sukces tej wciąż młodziutkiej autorki.
Po krótce przedstawiamy fabułę „1200 gramów szczęścia”. Emilia i Jakub to zakochana para, która ma dobre życie, świetną pracę, a do szczęścia brakuje im jedynie dziecka. Z czasem i to marzenie się spełnia. Emilka nosi w sobie nowe życie. I w tym momencie nadciąga burza, i zaczyna się piekło. Akcja toczy się w szpitalu w Zielonej Górze. To opowieść o walce jaką stoczyli lekarze o życie matki i dziecka, to opowieść o tym jak to jest być mamą skrajnego wcześniaka.
Pani Marta mówi, że „poprzez tę książkę chcę nagłaśniać to, co jest ważne dla Nas kobiet. Chcę przygotować przyszłe mamy na sytuację, gdy tak jak ja, ich dziecko urodzi się zbyt wcześnie i będzie zmuszone stoczyć walkę o własne życie. Mówię o tym, że jeśli dopadnie Nas szok poporodowy, to warto skorzystać z pomocy psychologa. Walczę o to, by w całej Polsce zmienił się system. Kobiety w całym kraju po trudnym porodzie, gdy ich dziecko jest zabrane do innej sali i walczy o życie są zmuszone leżeć na sali ze szczęśliwą mamą i słuchać płaczu innych dzieci, podczas, gdy ona nigdy nie słyszała swojego dziecka, bo ono było reanimowane. Nagłaśniam problem, gdzie po porodzie dzieciom przysługuje tylko 8 tygodni opieki położnej środowiskowej, wcześniakom taka opieka często się nie należy. I mama po trudnym porodzie, po przejściach zostaje ze wszystkim sama.” W imieniu autorki i organizatorów zapraszamy gorąco na to spotkanie.

Dzień Bibliotekarza i odwiedziny przedszkolaków u pani Agnieszki

Takie lekcje biblioteczne na długo pozostaną w pamięci dzieci

Podziękowanie dla uczestników Narodowego Czytania '2021
Dyrektor  szkoły podstawowej w Nietkowie bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania w Nietkowie jaka odbyła się w sobotę - 4. września 2021 roku - a przygotowana była przez bibliotekę szkoły podstawowej oraz bibliotekę publiczną w Nietkowie. To była wielka przyjemność posłuchać „Pani Dulskiej” na scenie naszego Domu Kultury w wykonaniu małych i dorosłych aktorów.
To wydarzenie kulturalne nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania, wysiłku i pracy wielu osób. Bardzo dziękuję za wspaniałe przygotowanie opiekunom bibliotek - p. Cezaremu Piątkowskiemu oraz p. Agnieszce Zgodzie. Jak zwykle nieocenionej pomocy udzieliło organizatorom Koło Gospodyń Wiejskich, a smaczny poczęstunek zasponsorował p. Krzysztof Bieniek.
Szczególne słowa uznania i brawa kieruję dla czytających artystów. Wasze przygotowanie zasługuje na słowa uznania i podziękowania. Dziękujemy Wam za przemiły, wesoły czas spędzony razem w gościnnych murach Wiejskiego Domu Kultury z polską literaturą. To było bardzo interesujące wydarzenie kulturalne. Składam podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie.
Beata Kłos-Wygas, dyrektor szkoły w Nietkowie

Zapraszamy na Narodowe Czytanie '2021
Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.
Gabriela Zapolska napisała „Moralność pani Dulskiej” jesienią 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Prapremiera sztuki odbyła się 15 grudnia 1906 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. Kilka tygodni później wystawiono ją w Warszawie, a następnie we Lwowie, gdzie autorka osobiście czuwała nad przygotowaniami i brała udział w próbach. Wszystkie te inscenizacje przyjęto z wielkim aplauzem. „Moralność pani Dulskiej” weszła do żelaznego repertuaru polskich teatrów, wznawiano ją wielokrotnie i zawsze z powodzeniem. Odnosiła też sukcesy za granicą. Na podstawie dramatu powstały również filmy, w tym uznawany za pierwszy polski film dźwiękowy obraz z 1930 roku.
„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej jest lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania, które odbędzie się w sobotę 4 września 2021r. Zapraszamy do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie będzie można usłyszeć fragmenty tego dzieła w formule wydarzenia czytelniczo-medialnego. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 11:00. Zachęcamy do licznego udziału.

Biblioteka Publiczna w Nietkowie znów działa
Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 2 maja 2020 roku, które wprowadza zniesienie zakazu działalności bibliotek informujemy, że od dnia 7 maja  2020 roku wznowiła działalność Biblioteka Publiczna w Nietkowie.
Zgodnie z rekomendacją dyrektora Biblioteki Narodowej informujemy czytelników, że:
1). Obsługa czytelnika będzie ograniczona do minimum, tj. do wydania telefonicznie wcześniej zamówionych książek oraz do ich zwrotu. 2). Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek. 3). Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do księgozbioru. Książki podaje wyłącznie bibliotekarz. 4). Z obiegu wyłączona jest czytelnia (księgozbiór podręczny) oraz wszelka prasa. 5). Każda przyjęta książka zostanie odłożona na okres 3 dni, tym samym nie będzie dostępna do wypożyczenia. 6). Książek zwracanych do biblioteki przez użytkowników nie wolno samodzielnie dezynfekować.
Biblioteka Publiczna w Nietkowie na czas trwania epidemii czynna jest we wtorek, środę i piątek od godziny 9:00 do godziny 13:00. W trosce o wspólne bezpieczeństwo, aby uniknąć kolejek, prosi się o wcześniejszy kontakt - telefon nr 508 670 367 lub 68 321 69 93.
Przypomina się o konieczności przestrzegania wszystkich ogólnych zasad i zachowanie rygoru bezpieczeństwa tj. przebywanie w pomieszczaniach bibliotecznych w maseczkach, rękawiczkach i z zachowaniem odpowiedniej odległości oraz o obowiązku przebywania dziecka do lat 13 pod opieką osoby dorosłej. Zapraszamy do naszej biblioteki.

Biblioteka w Nietkowie realizuje akcję "Mała Książka - Wielki Człowiek"
Biblioteka to instytucja kultury, w życie której można włączyć dziecko niezależnie od wieku. Biblioteka to miejsce, w którym rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Zainteresowanie książkami jest prezentem na całe życie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej biblioteki i zapisania do niej swego dziecka. Podczas wizyty z dzieckiem w wieku 3-6 lat otrzyma ono Wyprawkę Czytelniczą, a w niej wyjątkową książkę w prezencie oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Nagrodą za aktywność czytelniczą jest imienny dyplom. Otrzyma go każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek. Jedna naklejka przysługuje za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. O wszystkich szczegółach tej akcji poinformuje nasza bibliotekarka - p. Agnieszka.

Narodowe Czytanie '2019        - więcej zdjęć w galerii

Narodowe Czytanie w Nietkowie
W tę sobotę już po raz kolejny Polacy wezmą udział w Narodowym Czytaniu. Do akcji dołączyła także nasza Biblioteka Publiczna we współpracy ze Szkołą Podstawową w Nietkowie.

Narodowe Czytanie to akcja organizowana od 2012 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w celu zachęcenia Polaków do czytania lektur polskich twórców. Akcję rozpoczęło czytanie naszej epopei narodowej Pana Tadeusza. W kolejnych latach promowane były dzieła miedzy innymi Fredry, Sienkiewicza czy Prusa. Co roku Narodowe Czytanie organizowane jest w wielu miejscach w Polsce - w parkach, domach kultury, bibliotekach, różnych instytucjach państwowych gromadzą się ludzie by wspólnie czytać dzieła polskich poetów i prozaików.
W tym roku para prezydencka wybrała osiem pozycji z proponowanych stu. Na liście lektur znalazły się tytuły, których wspólnym mianownikiem jest polskość z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. W Nietkowie akcja realizowana jest już od kilku lat - zachęcamy do udziału w niej, bo czytanie znów staje się modne.

Projekt Biblioteki i WDK w Nietkowie - 100 Godzin Dla Niepodległej


Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Nietkowie
Przedwiośnie to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.
"W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu." - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W sobotę, 8 września, zapraszamy do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie będzie można usłyszeć fragmenty Przedwiośnia w formule wydarzenia czytelniczo-medialnego. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 11:00. Zachęcamy do licznego udziału.

Wystawa prac wykonanych przez dzieci


Ciekawe zajęcia w czasie ferii gwarantowały połączone siły Biblioteki i WDK        - więcej zdjęć z ferii w galerii


Pożycz - Przeczytaj - Przynieś


Z przyjemnością informujemy o nowej inicjatywie naszej biblioteki, dotyczącej wypożyczania ciekawych książek bezpośrednio z szafy stojącej przed wejściem do biblioteki.


Bez wchodzenia do pomieszczeń biblioteki można wziąć książkę z półki, zabrać ją i przeczytać w domu, a następnie odnieść do WDK i odłożyć na półkę. Można też na półki przynieść z domu książki, które już zostały przeczytane i przestały być niezbędne w domu.


Z pewnością znajdzie się ktoś chętny do ich przeczytania. To bardzo dobre rozwiązanie dla czytelników. Zachęcamy do czytania i takiej formy wymiany książek.


Narodowe czytanie "Wesela" Wyspiańskiego
To było niezwykłe wesele. Bez tańców, lecz... z książką! 2. września  2017r. w WDK odbyło się współorganizowane przez Bibliotekę Publiczną  czytanie urywków dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. "Wesele".  Wydarzenie to zrealizowane zostało w ramach "Narodowego Czytania" -  cyklicznej ogólnopolskiej akcji społecznej, organizowanej od 2012 roku  pod  patronatem Pary Prezydenckiej. W tegorocznym czytaniu uczestniczyli  przedstawiciele różnych pokoleń naszej społeczności. Wśród czytających  byli bowiem i uczniowie, i ich rodzice oraz nauczyciele. Na scenie  występowali razem zarówno ci, którzy mieli szczęście urodzić się i  dorastać w realiach  wolnej Polski, jak i ci, którzy do dziś pamiętają i  wspominają czasy narodowej niewoli, okupacji, wojny. Wszystkich  połączyła literacka pasja oraz zamiar przybliżenia zebranym dzieła,  które odegrało ważną rolę w dziejach narodowej kultury. Piękny wystrój  oraz zaangażowanie czytających sprawiły, że świat stworzony na kartach   dramatu Wyspiańskiego ożył i zauroczył... oraz skłonił do refleksji nad  współczesną Polską.

Podczas ferii zimowych kolejna przygoda z Tutlandią


Mikołajki w Tutlandii

Bibliotekę Publiczną i WDK w Nietkowie odwiedził Święty Mikołaj. Jego życzeniem było, by uhonorować najlepszych czytelników oraz dzieci, które brały udział w projekcie Tutlandia i zajęły w nim I miejsce w województwie. To było ciekawe popołudnie. Było głośne czytanie i rozwiązywanie zagadek ukrytych w pękających balonach i wymyślnych figurkach, były witrażowe bombki choinkowe, dzieci robiły też najdłuższy łańcuch na choinkę, a także lukrowały i dekorowały świąteczne ciasteczka. Taka uroczystość nie mogła się również obyć bez wspólnego kolędowania i - oczywiście - paczek od Świętego Mikołaja. Ten zestaw konkurencji i zabaw dydaktycznych miał na celu utrwalić tradycje świąt Bożego Narodzenia. Wykonane przez Tutków i inne dzieci prace udekorowały nasze placówki, a pięknie przystrojone, kolorowe ciasteczka powędrowały do ich domów. Dodatkowo mikołajkowe spotkanie zostało wzbogacone przez dwie okazałe paczki gier edukacyjnych ufundowanych dla WDK przez Stowarzyszenie Mieszkańców Nietkowa.
Głównym sponsorem Mikołajek w Tutlandii była pani Sołtys. Dziękujemy jej bardzo za miłą współpracę. Osobne podziękowania składamy dla p. Katarzyny Drzewieckiej, p. Anny Brzezińskiej i p. Iwony Smorąg za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej miłej uroczystości. Czas w Tutlandii upłynął w świątecznym nastroju, ale niestety bardzo szybko. Dzieci nie chciały iść do domu - i to była dla organizatorów najlepsza nagroda. Zapraszamy wszystkich do naszej  biblioteki, bo tu zawsze się coś ciekawego dzieje. Więcej zdjęć z tej imprezy można zobaczyć tutaj.                                                  Agnieszka Zgoda, Beata Sosnowska

Narodowe Czytanie "Quo vadis" w Nietkowie


Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowie oraz Biblioteka w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie razem włączyły się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, która miała miejsce w sobotę - 3 września - w całym kraju. Lekturą wybraną w tegorocznym plebiscycie zostało dzieło Henryka Sienkiewicza pt. "Quo vadis". Wspólne czytanie lektur to już w Polsce tradycja od kilku lat, zainicjowana przez Prezydenta Polski. Akcja polegała na czytaniu wybranego dzieła w tym samym czasie w całej Polsce oraz promowaniu czytelnictwa polskiej literatury.

"Quo vadis" w Nietkowie czytali wyróżnieni umiejętnością pięknego czytania uczniowie naszej szkoły, absolwenci i dorośli czytelnicy. Podczas tego czytelniczego happeningu oprócz wybranych fragmentów książki można było obejrzeć również sceny filmowe. Na to wydarzenie czytelniczo-medialne przybyło wielu miłośników książki. Zapraszamy za rok!

Finał przygody z Tutlandią

Uroczyste spotkanie z autorką książki "Tutlandia" panią Agnieszką GINKO było finałem przygody, w której brały udział dzieci z Nietkowa. W spotkaniu udzięło udział ponad 100 osób - delegacji dzieci z opiekunami (przedszkolaki i młodzież szkolna z Nietkowa, Czerwieńska oraz Płotów). Osobiste spotkanie z autorką książki było główną nagrodą dla zwycięzców rywalizacji, bo grupa dzieci z Nietkowa zwyciężyła w projekcie pn. TUTLANDIA. BAWIMY SIĘ W BIBLIOTECE. W projekcie tym udział brało 13 placówek bibliotecznych z całego województwa lubuskiego.

Projekt był realizowany przez Wiejski Dom Kultury i Publiczną Bibliotekę w Nietkowie. Dzięki zaangażowaniu p. Agnieszki Zgody i p. Karoliny Nowara dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Projekt w Nietkowie był realizowany w cyklu 4 spotkań, na których były różne gry i zabawy dydaktyczne związane z książką oraz rozmowy kierowane na podstawie przeczytanego fragmentu książki "Tutlandia". To było miłe podsumowanie projektu. Gratulujemy!

Warto czytać książki - przygoda z Tutlandią

Biblioteka Publiczna w Nietkowie i nasz Wiejski Dom Kultury przystąpiły do Wojewódzkiego konkursu „Tutlandia”. Przygodę z Tutlandią realizowano podczas cyklu czterech spotkań z młodzieżą szkolną. Warto dodać, że na naszych spotkaniach mieliśmy najmłodszą TUTKĘ i TUTKA w województwie lubuskim - Oliwię Nowara i Dawida Przymusa. Pierwsze spotkanie odbyło się w obecności rodziców uczniów klas 1-3. Dzieci na „magicznym dywanie” słuchały wybranych fragmentów książki pt. „Tutlandia” napisanej przez Agnieszkę Glinko. Po każdym wysłuchanym rozdziale była przeprowadzona rozmowa. Okazało się, że dzieci cudownie rozumieją wysłuchany tekst. Podczas każdego ze spotkań brały udział w grach i zabawach dydaktycznych związanych z książką „Tutlandia”. Wszystkie spotkania odbywały się przy słodkim poczęstunku i soczku, które sponsorował pan Bogdan Huzarewicz i Miejsko-Gminna Biblioteka w Czerwieńsku.

Zajęcia wyróżniono na stronie internetowej Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze (www.BibliotekarzLubuski.pl). Na końcowe wyniki czekamy z niecierpliwością, a główną nagrodą jest spotkanie z autorką. Liczymy na sukces.





Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail:             stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fanpage FB:      Nietków.pl
Telefon do Sołtys Nietkowa: +48 509 412 393
Wróć do spisu treści